HABERLER İSKEN’İN “SOSYAL SORUMLULUK ÖDÜLÜ” GURURU

İSKEN’İN “SOSYAL SORUMLULUK ÖDÜLÜ” GURURU

  - İSKEN’İN “SOSYAL SORUMLULUK ÖDÜLÜ” GURURU

 
 - İSKEN 3. TÜRKİYE ENERJİ ZİRVESİ’NDE SOSYAL SORUMLULUK PROJELERİNDEN ÖTÜRÜ “ALTIN VOLTAJ” ÖDÜLÜNE LAYIK GÖRÜLDÜ

 - İSKEN GENEL MÜDÜRÜ DR. SIRRI UYANIK, TÜRKİYE’DE ELEKTRİK ÜRETİM SEKTÖRÜNDE YATIRIMLAR VE ARZ GÜVENLİĞİ KONULARINDA ÖNEMLİ TESPİTLERDE BULUNDU

  - DR. UYANIK: 

  - “TÜRKİYE, ENERJİ YATIRIMLARI İÇİN GENEL ANLAMDA CAZİP BİR ÜLKE”

  -“YATIRIM PROJELERİNİN BAŞARISI İÇİN ENTEGRE PROJE YÖNETİMİ ESASLARI UYGULANMALIDIR” 
 
 
İSKEN Sugözü Enerji Santralı, bölgede yürüttüğü çevre ve sosyal sorumluluk projeleri ile 3. Türkiye Enerji Zirvesi’nde “Altın Voltaj” ödülüne layık görüldü. Zirvede bir konuşma yapan İSKEN Genel Müdürü ve Elektrik Üreticileri Derneği (EÜD) Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Sırrı Uyanık, Türkiye’nin enerji yatırımları için genel anlamda cazip bir ülke olduğunu, ancak yatırım projelerinin başarılı şekilde sonuçlanması için kamu ve özel sektörde entegre proje yönetimi esaslarının uygulanması gerektiğine dikkat çekti.
Kayseri’de gerçekleştirilen 3. Enerji Zirvesi’nde bir konuşma yapan İSKEN Genel Müdürü Dr. Sırrı Uyanık, elektrik üretim sektöründe yatırımlar ve arz güvenliği konusunda detaylı bilgiler verdi. Uyanık, Türkiye’nin genel görüntüsü yatırım için cazip olmasına karşın; izin ve onay işlemlerindeki uzun süreçler, kamunun hem merkezi hem de yerel düzeyde koordinasyon eksikliği, özel sektörün hazırlattığı bazı ÇED ve diğer raporların uluslararası standartların gerekliliklerini karşılamaktan uzak olması, yerel halk ile doğru iletişim kurulamaması ve kamuoyunun yatırım konusunda yeteri kadar aydınlatılamaması gibi önemli sorunların yatırımları olumsuz etkilediğini ifade etti.
Altın Voltaj Ödülü’nü İSKEN’in  çevreye ve sosyal sorumluluk çalışmalarına verdiği önemin bir göstergesi olarak değerlendiren Uyanık, “İSKEN olarak bir yandan sahip olduğumuz ileri teknoloji ile Çukurova bölgesinin ihtiyaç duyduğu enerjiyi güvenilir bir şekilde karşılarken diğer yandan da sosyal sorumluluk anlayışımız kapsamında yatırımımızın başladığı tarihten bu yana bölgemizin sosyo-ekonomik gelişimine katkı sağlamak için gayret göstermekteyiz. Bu çerçevede tüm paydaşlarımızla birlikte hareket ederek tespit ettiğimiz sorunların çözümü noktasında geliştirdiğimiz sosyal sorumluluk projeleri ile yöremizdeki toplumsal hayatın gelişimine destek olmaktayız” dedi. 
Kayseri’de enerji sektörünün en üst düzeyde temsil edildiği 3. Türkiye Enerji Zirvesinde İSKEN olarak yürüttükleri sosyal sorumluluk projelerinin ödüle layık görülmesinin kendileri için büyük onur olduğunu ifade eden Uyanık, şüphesiz bu ödül yalnızca İSKEN’e değil sosyal sorumluluk projelerimize gönülden katılarak bize destek olan; Yumurtalık’taki, Ceyhan’daki ve Adana’daki tüm paydaşlarımıza verilmiş bir ödüldür. Bu bilinçle İSKEN olarak gelecek dönemde de burada ödüle layık görülen ‘Örnek Köy’ ve ‘Benim Okulum’ projelerimiz gibi toplumsal hayatımıza değer katan yeni projeler üreterek doğal ve insani çevremize artı değer katmaya devam edeceğimizin bilinmesini istiyorum” dedi. 
 
 
İSKEN GENEL MÜDÜRÜ DR. SIRRI UYANIK, TÜRKİYE’DE ELEKTRİK ÜRETİM SEKTÖRÜNDE YATIRIMLAR VE ARZ GÜVENLİĞİ KONULARINDA ÖNEMLİ TESPİTLERDE BULUNDU
 
 
 
3. TÜRKİYE ENERJİ ZİRVESİ’NDE SOSYAL SORUMLULUK PROJELERİ’NDEN DOLAYI ALTIN VOLTAJ ÖDÜLÜNE LAYIK GÖRÜLEN İSKEN’İN PLAKETİNİ HALKLA İLİŞKİLER SORUMLUSU ŞEREF HACIOĞULLARI’NA EPDK BAŞKANI HASAN KÖKTAŞ TAKDİM ETTİ.  
 
 
 
 
 
29.08.2013

YUKARI GİT